گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ گوشی‌های تاشوی جدید سامسونگ هستند که شرکت روی کیفیت ساخت آن‌ها مانور زیادی داده است اما آیا این گوشی‌ها می‌توانند سقوط روی جسم بتنی را تحمل کنند؟

ویدیوی جذاب تست سقوط گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴


انداختن گوشی‌های گران‌قیمت امروزی که عمدتا از شیشه هم ساخته می‌شوند روی یک جسم بتنی می‌تواند به معنای واقعی کلمه یک کابوس برای کاربر باشد. هزینه‌ی تعمیر یا خرید یک گوشی جدید واقعا بالاست و در نتیجه کاربران قبل از خرید یک محصول، اگرچه هیچوقت قصد ندارند آن را روی زمین بیندازند اما می‌خواهند مطمئن شوند که گوشی مورد نظرشان از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است. این حساسیت برای گوشی تاشو دو چندان می‌شود.

سامسونگ سه سال است که گوشی تاشو تولید می‌کند. این شرکت کره‌ای هر سال مقاومت گوشی‌های تاشوی خود را بهتر و بهتر کرده اما از نسل ۳ به ۴، تغییر چشمگیری از این لحاظ صورت نگرفته است. حال فکر می‌کنید مقاومت سری جدید چگونه خواهد بود؟

گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴؛ تست سقوط روی بتن


اگر به هر دلیلی موفق به تماشای ویدیوی بالا نشده‌اید، باید بگوییم این دو گوشی در راندهای مختلف، با حالت‌های گوناگون به زمین افتاده‌اند تا مشخص شود آیا در نهایت می‌توانند جان سالم به در ببرند یا خیر.

تست شماره‌ی ۱: گوشی‌ها با پنل پشتی، در حالی که بسته بودند به زمین برخورد کردند. هر دو گوشی عملکرد بسیار خوبی در این تست از خود به نمایش گذاشتند و با در نظر نگرفتن یک سری خط و خش که خیلی هم مشخص نبودند، کاملا جام سالم به در بردند.

تست شماره‌ی ۲: گوشی‌ها از روی لولای خود به زمین برخورد کردند. در این تست صدمه‌ی وارده تا حدودی بیشتر شد. به صورتی که گلکسی زد فلیپ ۴ کاملا خط و خش برداشت. میزان خط و خش در زد فولد ۴ کمتر بود، اما به وضوح دیده می‌شد. با این حال هر دو گوشی همچنان بدون هیچ مشکلی کار می‌کردند و عملکرد لولاها هم اصلا مختل نشد.

تست شماره‌ی ۳: گوشی‌ها روی نمایشگر ثانویه‌ی خود به زمین برخورد کردند. در این تست، هیچ کدام از دو گوشی آسیب خاصی را متحمل نشدند و توانستند جان سالم به در ببرند. البته یک سری خط و خش روی دوربین زد فلیپ ۴ و لبه‌های زد فولد ۴ دیده شد ولی با این حال به نمایشگر دو گوشی آسیبی جدی وارد نشد. همچنان گوشی‌ها بدون هیچ مشکلی باز و بسته می‌شدند.

تست شماره‌ی ۴: گوشی‌ها بار دیگر روی پنل پشتی به زمین برخورد کردند. اما این‌بار با یک چرخش ۱۸۰ درجه‌ای. در این تست، گلکسی زد فلیپ ۴ در قسمت پایینی یک شکستگی ریزی پیدا کرد اما در زد فولد ۴ هیچ اتفاق بدی رخ نداد. البته که یک سری خط و خش روی فریم به وجود آمد اما ماژول بیرون زده‌ی دوربین باعث شد تا حد زیادی پنل پشتی از آسیب در امان بماند. در زد فلیپ ۴ روی پنل پشتی گوشی، هیچ چیز برای محافظت از پنل وجود ندارد اما با این حال گوشی توانست عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد.

تست شماره‌ی ۵: بار دیگر گوشی‌ها روی نمایشگر ثانویه به زمین برخورد کردند که این‌بار، زد فلیپ ۴ کاملا شکست و شیشه‌ی آن حتی اندکی از فریم گوشی بیرون آمد، ولی نمایشگر همچنان به خوبی کار می‌کرد و لولاها هم همچنان وضعیت خوبی داشتند. گلکسی زد فولد ۴ هم به شکل خیره‌کننده‌ای سالم ماند.

تست شماره‌ی ۶: بدترین اتفاقی که ممکن است برای این گوشی‌ها رخ دهد، مورد بررسی قرار گرفت (افتادن روی نمایشگر تاشو) اما در کمال تعجب، هر دو محصول به خوبی توانستند مقاومت کنند.

تست شماره‌ی ۷: گوشی‌ها در ارتفاع بیشتر (۱.۵ متری) و در حالت نیمه‌باز به زمین برخورد کردند تا مشخص شود آیا خاصیت تاشوندگی خود را از دست می‌دهند یا خیر که هر دو گوشی توانستند کاملا سالم بیرون بیایند.

تست شماره‌ی ۸: گوشی‌ها از روی لولا و به حالت نیمه‌باز به زمین برخورد کردند که در این مرحله، شیشه‌ی پنل پشتی گلکسی زد فولد ۴ شکست و لولای گلکسی زد فلیپ ۴ هم دیگر آن حالت نرم باز و بسته شدن را القا نمی‌کرد. اگرچه همچنان هر دو گوشی کاملا سالم بودند و به خوبی کار می‌کردند.


ویدیوی جذاب تست سقوط گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴