از قفل شدن اپل آیدی خود جلوگیری کنید

در یکی از مقاله های قبل برای دوستان عزیز بیان کرده بودیم که برای فرار از تحریم های شرکت اپل باید در ایران از نرم افزار تغییر آی پی استفاده کنیم. اما تغییر IP به تنهایی نمیتواند از اپل ایدی ما محافظت نماید. تنظیمات خاصی هست که باید بر روی گوشی خود انجام دهیم و یا غیر فعال نماییم. در ادامه با شما خواهیم بود.

در ابتدا باید   FIND MY  را خاموش نماییم. در نظر بگیرید که شما صاحب اپل ایدی برای آمریکا و یا هر کشور دیگری هستید. با روشن بودن قابلیت find my iphone حضور شما در کجا خواهد بود؟

مشخص است که در ایران. بنابر این هر نوع اپل ایدی را داشته باشید. و از هر فروشگاهی تهیه نمایید. حتی اگر ساکن خارج از کشور بوده باشید و به ایران تشریف آورده باشید؛ باید از روشن بودن  FIND MY اجتناب نمایید.

اپل با تشخیص موقعیت مکانی شما که در ایران هستید، حتی با استفاده از فیلتر شکن، یا VPN آن را تشخیص داده و فیلتر خواهد نمود

کار دیگری که باید انجام دهید انتخاب REGION  یا ملیت است. این گزینه را باید بر طبق اپل آیدی ای که انتخاب نموده اید انتخاب نمایید.

به طور مثال اگر اپل آیدی امریکا را انتخاب کرده اید یا از قبل به صورت فعال داشتید؛ باد ریجن گوشی خود را امریکا انتخاب بفرمایید. اگر هم از اپل ایدی سایر کشور های دیگر استفاده میکنید یا سفارش داده اید؛ باید REGION  دستگاه خود را آن کشور انتخاب بفرمایید. به عنوان مثال اگر کشور کانادا را انتخاب کرده اید باید REGION دستگاه خود را کانادا بگذارید.

بنابر این به طور خلاصه میتوان گفت که 3 کار باید انجام دهید تا اپل آیدی شما قفل نشود. در ابتدا استفاده از VPN مناسب. سپس خاموش کردن و FIND MY

و در اخر هم تنظیم REGION  بر اساس کشوری که برای اپل آیدی خودتون انتخاب کرده اید