امنیت حساب اینستاگرام شما موضوع مهمی است، به‌ویژه اگر فعالیت‌های خاصی با آن انجام می‌دهید، اهمیت این کار دوچندان می‌شود. بررسی امنیت حساب اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا جایی که ممکن است احتمال هک‌شدن حساب خود را کم کنید. در ادامه به نحوه بررسی امنیت حساب اینستاگرام می‌پردازیم.

قابلیت Security Check-Up در اپلیکیشن اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که تمام جنبه‌های امنیتی حساب خود را چک کنید و مطمئن شوید که حساب‌تان امن است و اگر مشکلی هم برای آن پیش بیاید، امکان بازیابی آن وجود دارد. 

برای چک‌کردن امنیت حساب خود، ابتدا وارد اپ اینستاگرام شوید، به بخش تنظیمات و سپس Security بروید و Security Check-Up را انتخاب کنید. در این مرحله لیستی از اقدامات که باید انجام بدهید را می‌بنید. پس مطمئن شوید که همه آن‌ها را بررسی کرده‌اید. 

  • در قسمت Password می‌توانید برای حساب خود پسورد قوی‌تری تعریف کنید، اگر پسورد کنونی حساب‌تان به اندازه کافی قوی و مناسب نیست، حتما این کار را بکنید. 
  • در قسمت Email، ایمیلی که هنگام ساخت حساب وارد کرده‌اید، نمایش داده می‌شود. اگر به هر دلیلی به این ایمیل دسترسی ندارید، حتما ایمیل را عوض کنید و ایمیل جدید را وارد کنید. چرا که اگر مشکل امنیتی برای حساب شما پیش بیاد، به دسترسی به این ایمیل نیاز خواهید داشت. 
  • در قسمت Phone Number نیز مطمئن شوید، شماره تلفن شما به‌روز است و به این خط تلفن دسترسی دارید. چراکه در بعضی از مواقع برای ارسال کد، لینک، نوتیفیکیشن‌ها و برای ریست‌کردن پسورد، دسترسی به این خط تلفن نیاز است. 
  • اقدام پایانی نیز تایید هویت دو‌مرحله‌ای است، پس مطمئن شوید که این امکان فعال باشد.