رینگ لایت‌ها به طور کلی حلقه‌های نوری هستند که با داشتن چند چراغ LED نوری یکنواخت ایجاد می‌کنند. در واقع این حلقه‌ها به قدری بزرگ هستند که شما بتوانید گوشی خود را داخل آن‌ها قرار دهید و از نور ملایم و حرفه‌ای آن‌ها برای نورپردازی بهتر در زمان عکاسی استفاده کنید.

رینگ لایت‌های سلفی؛ در ابعاد بسیار کوچک‌تری تولید می‌شوند؛ آن‌قدر که می‌توانید به راحتی آن‌ها را جیب خود بگذارید و آن‌ها را با خود حمل کنید. به علاوه، برخلاف حلقه‌های نوری اصلی که گوشی موبایل را درون خود جای می‌دهند، حلقه‌های سلفی روی بدنه گوشی قرار داده می‌شوند و در اطراف لنز دوربین، روشنایی لازم را برای ثبت تصاویر بهتر به وجود می‌آورند.


طرز استفاده از رینگ لایت سلفی موبایل:

رینگ لایت سلفی موبایل به طور کلی وسایل سبک و ساده‌ای هستند و استفاده از آن‌ها هم به راحتی امکان‌پذیر است. البته طرز استفاده از آن‌ها تا حد زیادی به نوع و مدل‌شان بستگی دارد؛ اما در بیشتر مدل‌ها برای استفاده از آن‌ها باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

  • احتمالا روی حلقه نوری کوچک خود یک گیره می‌بینید، این گیره را به آرامی باز کرده و بعد از قرار دادن آن روی گوشی، گیره را رها کنید. محکم بودن این گیره بسته به مدل آن دارد، با این وجود در بیشتر محصولات این گیره به اندازه‌ی کافی قدرت دارد که به راحتی از گوشی جدا نشود. به علاوه معمولا از جنس نرم و منعطفی تولید شده است که باعث ایجاد خط یا خشی روی بدنه گوشی نشود.
  • حالا نوبت به روشن کردن رینگ لایت می‌رسد. فراموش نکنید که رینگ لایت‌ها مستقیما به برق وصل نمی‌شوند و از باتری استفاده می‌کنند. از این رو مدت زمان روشن ماندن آن‌ها کوتاه است و معمولا در حدود 45 دقیقه شما را همراهی می‌کنند. در ضمن فراموش نکنید که همیشه شارژر آن‌ها را به همراه خود داشته باشید.
  • بعد از روشن شدن حلقه نوری، باید دوربین اصلی یا جلوی گوشی خود را باز کنید.
  • حال بهترین زاویه را برای ثبت عکس خود انتخاب کنید که نور دلخواه شما را داشته باشد و دکمه ثبت عکس را فشار دهید. به همین راحتی.


چگونه از حلقه نوری سلفی استفاده کنیم؟

برای گرفتن عکس‌های سلفی زیبا از خود تنها داشتن یک موبایل با دوربین خوب کافی نیست؛ بلکه باید از نورپردازی مناسبی هم استفاده کرد. برای این کار تنها کافی است که از یک رینگ لایت سلفی کمک بگیرید. این وسیله را توسط گیره مخصوص آن روی گوشی خود سوار کرده و سپس روشن کنید. حالا دوربین خود را باز کرده و عکس‌های زیبای خود را ثبت کنید. فراموش نکنید که از حلقه نوری موبایل برای ثبت بهتر عکس‌های محصول، پرتره، ماکرو، غذا و غیره هم می‌توانید استفاده کنید.