شما هم با مشکل تبدیل هندزفری به میکرفون مواجه هستید؟ برای شرکت در کلاس‌های آنلاین و مشارکت در جلسه مورد نظر، باید حتما از میکروفون استفاده کرد. اما چگونه بدون خرید لوازم جانبی از هندزفری در ویندوز 7 و 10 به صورت میکروفون استفاده کنیم؟ بدون صرف هیچگونه هزینه‌ای می‌توانید از هندزفری خود به عنوان میکروفون استفاده کنید. به شما اطمینان می‌دهیم که با خواندن این مقاله، هر نوع هندزفری را به راحتی به میکروفون تبدیل ‌کنید.

تبدیل هندزفری و هدفون سیمی به میکروفون

برای تبدیل هندزفری‌ سیمی و یا هدفون‌های تک کانکتور به میکروفون، ابتدا باید از یک مبدل 2 به یک استفاده کنید. تبدیل 2 به 1 جک 3.5 میلی‌متری دارای یک سر مادگی که هندزفری سیمی خود را به آن متصل می‌کنید و دارای 2 سر نری است، که سبز و صورتی رنگ است. این دو را باید به پشت کیس خود و در بخش کارت صدا متصل کنید. سپس تنظیماتی که در ادامه شرح می‌دهیم را اعمال کنید.

لازم به ذکر است که هدفون‌های سیمی دارای دو کانکتور هستند که یکی مربوط به صدا و دیگری مربوط به میکروفون است که به رنگ صورتی و سبز هستند که باید این دو را به کارت صدا کیس خود کارت متصل کنید و نیازی به مبدل دیگری نیست. همچنین برای اتصال هندزفری‌های بلوتوثی فقط کافیست تا هندزفری را به لپ‌تاپ یا کامپیوتر Pair کنید و تنظیمات میکروفون را که در ادامه آمده است را دنبال کنید.

آموزش تبدیل هندزفری به میکروفون در ویندوز 10

برای تبدیل هندزفری به میکروفون در ویندوز ،10 کافیست مراحلی که در ادامه توضیح می‌دهیم را دنبال کنید. ابتدا روی آیکن صدا در taskbar راست کلیک کرده و سپس گزینه‌ی Sound را انتخاب کنید. ابتدا باید اسپیکر‌ها را بصورت پیشفرض تنظیم کنیم برای این کار در صفحه‌ی بعد از سربرگ Playback گزینه‌ی Speakers را انتخاب و سپس در پایین صفحه گزینه‌ی set as default را کلیک می‌کنیم.

در ادامه باید میکروفون را بصورت پیشفرض تعیین کنیم برای این کار در همین صفحه از سربرگ Recording گزینه‌ی Microphone مدل هدفون خود را انتخاب و سپس در پایین صفحه گزینه‌ی set as default را کلیک می‌کنیم تا بصورت پیشفرض میکروفون تنظیم شود. درصورتی‌که میکروفون شما غیر فعال است روی Microphone راست کلیک کرده و سپس گزینه‌ی Enabel را کلیک کنید تا میکروفون فعال شود.

تنظیماتی را که اعمال کرده‌اید را با انتخاب گزینه OK ذخیره کنید؛ به همین راحتی هدفون شما به میکروفون تبدیل می‌شود.

آموزش تبدیل هندزفری به میکروفون در ویندوز 7

 برای تبدیل هندزفری سامسونگ به میکروفون در ویندوز 7 تنظیماتی که در ادامه شرح می‌دهیم را دنبال کنید.

 • برای این کار ابتدا از منوی start گزینه Control Panel را انتخاب کنید.
 • سپس در صفحه‌ی بعد گزینه Hardware and Sound را پیدا و کلیک کنید.
 • در صفحه‌ی بعد در بخش Sound گزینه‌ی Manage Audio Devices را کلیک کنید.
 • سپس در سربرگ Recording، لیست هندزفری‌ها و دیوایس‌های خود را مشاهده می‌کنید.
 • روی مدل هندزفری خود کلیک و در پایین گزینه‌ی Set as Default را انتخاب و در نهایت OK را انتخاب کنید تا تنظیمات مورد نظر را ذخیره و هدفون تبدیل به میکروفون شود.

لازم به ذکر است که چنانچه صدای میکروفون هندزفری بی ‌سیم سامسونگ شما کم است در قسمت بالا روی مدل هدفون خود دوبار کلیک کنید و در صفحه‌ی بعد از سربرگ Levels صدای هندزفری خود را روی 100 تنظیم کنید.

آموزش تست میکروفون در ویندوز 7،8 و 10

بعد از اینکه هدفون و هندزفری خود را کامپیوتر و لپ‌تاپ متصل کردید و تنظیمات بالا را انجام دادید، از طریق مراحل زیر از صحت عملکرد میکروفون خود مطمئن شوید.

 • از منوی استارت وارد Control panel شوید.
 • در بالا سمت راست صفحه در بخش جستجو، عبارت Set Up Microphone را تایپ و اینتر کنید.
 • در مرحله‌ی بعد باید نوع هدفون یا هندزفری خود را انتخاب کنید.
 • چنانچه هندزفری را به سیستم خود متصل کرده‌اید گزینه‌ی Headset Microphone را انتخاب و Next بزنید.
 • حالا با هندزفری خود صبحت کنید.
 • چنانچه نوار سبز رنگ حرکت کرد، به معنای این است که میکروفون هندزفری شما فعال است و به درستی کار می‌کند.
 • در آخر روی گزینه‌ی Finish کلیک کنید تا مراحل تست را به اتمام برسانید.

میکروفون شما آماده است و به راحتی می‌توانید در کلاس آنلاین خود مشارکت و یا صدای خود را به راحتی ضبط کنید. چنانچه کیفیت میکروفون هندزفری شما کم است و می‌خواهید صدای خود را برای پادکست یا کانال‌های شبکه‌های اجتماعی خود ضبط کنید؛ می‌توانید از یک میکروفون استاندارد استفاده کنید.

تبدیل هندزفری به میکروفون بدون لوازم جانبی

امروزه هر نوع آموزشی در دنیای اینترنت به صورت آنلاین وجود دارد. با مشارکت در کلاس می‌توانیم بهتر و دقیق‌تر موضوعات را فرا بگیریم. داشتن میکروفون باکیفیت یکی از دغدغه‌های دانشجویان و دانش‌آموزان است. چنانچه می‌خواهید هندزفری خود را به میکروفون تبدیل کنید با اعمال تنظیماتی که در بالا بطور کامل شرح دادیم بدون هیچ گونه لوازم جانبی دیگری به راحتی می‌توانید هندزفری خود را به میکروفون تبدیل کنید.

چنانچه قصد شما از تبدیل هندزفری و هدفون به میکروفون، ضبط پادکست یا دوره‌های آموزشی ویدیویی است، پیشنهاد می‌کنیم که از میکروفون باکیفیتی در این خصوص استفاده کنید.