اقدامات و روش‌های نامناسب شارژ گوشی هوشمند به سادگی می‌توانند خطر آفرین باشند. در این مطلب ۴ عادت اشتباه برای شارژ گوشی را مرور می‌کنیم.

در زمان کامل شدن شارژ، گوشی خود را از شارژر جدا کنید

اولین نکته این است که در زمان کامل شدن شارژ باتری، گوشی هوشمند را از کابل شارژ جدا کرده و نگذاریم در مدت زمان طولانی در همان وضعیت باقی بماند.

به گزارش وب‌سایت Battery University، رها کردن گوشی‌های هوشمند در شارژ آن هم زمانی که به طور کامل شارژ شده‌انددر درازمدت آسیب جدی به باتری گوشی وارد می‌کند.


نیازی نیست که شارژ گوشی شما به 100 درصد برسد

دومین عاملی که این محققان به آن اشاره کردند این است که هرگز سعی نکنید که شارژ گوشی خود را تا 100 درصد برسانی لااقل تا زمانیکه مجبور نشده‌اید این کار را انجام ندهید. لزوماً همیشه نباید شارژ گوشی هوشمند شما کامل باشد فقط کافی است هر زمان فرصت شد آن را به شارژر متصل کنید تا کمی انرژی در باتری ذخیره گردد.

باتری‌های یون لیتیوم نیازی به شارژ کامل نداشته و بهتر است که این کار انجام نشود، زیرا یک ولتاژ بالا بر روی باتری تاثیر گذاشته و در درازمدت سبب فرسایش آنها می‌شود.


گوشی خود را هر زمان که می‌توانید به شارژر وصل کنید

بهتر است که گوشی‌های هوشمند را گاهی اوقات در طول روز شارژ کنید به جای اینکه در زمان تخلیه کامل باتری آن را در یک مدت زمان طولانی در شارژ نگه دارید. Battery University میگوید شارژ کردن تلفن هوشمند هنگامی که 10 درصد از ظرفیت شارژ خود را از دست داده بهترین حالت به حساب می آید، اما از آنجایی که انجام این کار در بسیاری از مواقع امکان پذیر نیست، توصیه می شود هر زمان فرصت و پریز برق در اختیار داشتید، باتری دستگاه را مقداری شارژ کنید.


 همواره باتری گوشی هوشمند خود را خنک نگه دارید

باتری گوشی های هوشمند حساسیت بالایی نسبت به گرما داشته و شرکت اپل توصیه می‌کند که برای جلوگیری از تجمع گرما در باتری گوشی، در هنگام شارژ قاب مخصوص گوشی را از آن جدا کنید.

همچنین توصیه می‌شود برای افزایش عمر باتری گوشی‌های هوشمند، آن را از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید محافظت کنید.