مفهوم وریفای اپل آیدی

"وریفای یا تایید" در واقع برای این است که شما به اپل ثابت کنید صاحب ایمیلی هستید که برای آن ایمیل یک اپل آیدی تقاضا دادید. در صورتی که صاحب ایمیل هستید یک کد ۶ رقمی که به ایمیل شما ارسال شده است را به اپل ارائه میدهید و در واقع تایید میکنید که مالک ایمیل مذکور هستید. البته ممکن است به جای کد، یک لینک برای شما ارسال شود تا روی آن کلیک کنید.

به ایمیلی که با آن اپل آیدی ساختید مراجعه کنید، یک ایمیل از طرف اپل با عنوان Verify apple ID برای شما ارسال شده است، اگر ایمیل حاوی کد شش رقمی نبود و فقط یک لینک وجود داشت، روی آن کلیک کنید سپس وارد سایت اپل خواهید شد و باید اپل آیدی ( همان ایمیلی که با آن اپل آیدی ساختید ) را وارد کنید و در پس آن رمز عبود اپل ایدی را وارید میکنید. پس از اتمام این مراحل، اپل آیدی شما تایید یا وریفای شده است. اگر برایتان کد شش رقمی ارسال شده بود به سایت id.apple.com مراجعه کنید.
ایمیل متصل به اپل آیدی ( که همان اپل آیدی است ) را به همراه پسورد ( نام کاربری ) وارد کنید. صفحه ای باز میشود با تیتر Verify Email Address، در این صفحه مجدد ایمیل خود را وارد کنید و دکمه Continue را بزنید. سپس یک کد شش رقمی از شما درخواست میشود. این کد مجدد به ایمیل شما ارسال شده است. به ایمیل خود بروید و کد را در این کادر وارد کنید.
پس از آن اپل آیدی شما وریفای شده است. در صورتی که ایمیل تایید از اپل را دریافت نمی کنید ابتدا در بخش ایمیل خود پوشه اسپم را کنترل کنید. در صورتی که در این پوشه هم ایمیل اپل را ندیدید سایر دسته بندی های ایمیل خود را بسته به نوع سرویس دهنده ای که از آن خدمات ایمیل دریافت میکنید را جستجو کنید. ممکن است به علت محدودیت های اعمال شده روی سرور ها تا چند دقیقه ارسال ایمیل از سمت اپل زمان ببرد.
صبور باشید. در صورتی که زمان زیادی از این موضوع بگذرد کد ارسالی از سوی اپل بی اعتبار شده و مراحل را مجدد از ابتدا باید طی کنید. در صورتی که صفحه ای که باید در آن کد شش رقمی را وارد کنید را نیز ببندید باید مجدد این پروسه را طی کنید. دقت داشته باشید که این کار بسیار ساده است و حتما باید انجام شود. در صورت عدم وریفای اپل آیدی، ایدی شما قابل استفاده نخواهد بود