برای ست کردن اپل آیدی سه مرحله پیش روی ماست.
ست کردن اپل آیدی روی app store

برای این موضوع روی گوشی به setting بروید، سپس به iTunes and App Store و پس از آن در این قسمت، اپل آیدی و پسورد خود را وارد کنید.
ست کردن اپل آیدی روی iCloud

این مرحله در عین سادگی بسیار بخش با اهمیتی است. حتما توجه داشته باشید iCloud شوخی بردار نیست و در صورتی که پس از خرید اپل آیدی، هنوز نسبت به تغییر ایمیل اپل آیدی اقدام نکرده اید از ست کردن اپل آیدی روی icloud پرهیز نمایید. برای ست کردن اپل آیدی روی icloud روی گوشی یا تبلت به بخش setting رفته سپس به بخش icloud بروید و نام کاربری و رمز عبور خود را در این بخش وارد کنید. منظور از نام کاربری همان اپل آیدی میباشد.
ست کردن اپل آیدی روی itunes

پس از خرید اپل آیدی برای دانلود نرافزار و بازی و مولتی مدیا و البته برای مدیریت آیفون یا آیپد با کامپیوتر یا مک بوک نیاز به ست کردن اپل آیدی روی itunes داریم. برای این مهم نرم افزار itunes را از سایت itunes.apple.com به رایگان دانلود میکنیم و پس از نصب آی تیونز ، در گوشه بالا-چپ ایتیونز روی منو کلیک کرده داخل itunes store ابتدا sign in میکنیم و پس از آن روی authorize this computer در همان منو کلیک میکنیم. توجه داشته باشید هر اپل آیدی میتواند حداکثر ۵ کامپیوتر را Authorize کند.