تغییر ایمیل، رمز، سوالات امنیتی و تاریخ تولد اپل آیدی

تغییر اطلاعات امنیتی و هویتی به قدری اهمیت دارد که در صورت عدم انجام این کار شما در معرض هر خطری از جانب دیوایس اپل خودتان خواهید بود. ضمن اینکه تمام مسئولیت عدم تغییر اطلاعات امنیتی بر عهده شخص دارنده اپل آیدی می باشد.


سوالات امنیتی یک حساب کاربری نزد اپل جهت ورود شما به حساب کاربریتان در صورت بروز مشکلاتی از جمله فراموشی رمز عبور میباشد. تصور کنید شما رمز عبورتان را فراموش کردید. میتوانید با پاسخ به سوالات امنیتی بدون هیج دردسری رمز عبور جدیدی به حساب کاربریتان اختصاص دهید. حال تصور کنید شخص ثالثی مشخصات سوالات امنیتی شما را داشته باشد. به این معناست که رمز عبور شما را در هر زمان میتواند بدون اطلاع شما تغییر دهد. پس با توجه به مراحل زیر نسبت به تغییر اطلاعات امنیتی خود اقدام کنید و این اطلاعات را در اختیار هیج شخصی قرار ندهید.
تغییر سوالات امنیتی و پاسخ امنیتی اپل آیدی

پس از خرید اپل آیدی وارد id.apple.com میشوید.

ایمیل و پسورد فعلی را وارد میکنید.

پس از ورود در بخش Account روی لینک edit در گوشه بالا-راست صفحه کلیک کنید.

در این قسمت میتوانید نام و نام خانوادگی را تغییر دهید. تاریخ تولد را نیز به همین ترتیب

برای تغییر تاریخ تولد، به دلایل امنیتی، اپل از شما سوالات امنیتی خواهد پرسید که پاسخ آنها را مطابق اطلاعات امنیتی فعلی خود بدهید

پس از تغییر مشخصات اپل آیدی برای تغییر سوالات امنیتی اپل آیدی در بخش Security میتوانید زیر SECURITY QUESTIONS روی لینک Change Questions… کلیک کنید.
تغییر اطلاعات امنیتی و هویتی اپل آیدی

سپس از شما پاسخ سوالات امنیتی فعلی پرسیده میشود. پس از پاسخ به این سوالات میتوانید سوالات امنیتی جدید و پاسخ امنیتی جدید برای اپل آیدی خود انتخاب نمایید.
تغییر اطلاعات امنیتی و هویتی اپل آیدی
تغییر پسورد ( رمز ) اپل آیدی

برای تغییر رمز عبور اپل آیدی در بخش Security زیر PASSWORD روی لینک Change Password… کلیک کنید.

برای تغییر رمز عبور اپل آیدی در بخدر قسمت current password باید پسورد فعلی و در قسمت new password پسورد جدید را وارد کنید. در قسمت confirm password نیز باید پسورد جدید را تکرار کنید. دقت کنید که پسورد شما باید شامل بیش از ۷ کاراکتر باشد و حتما حداقل از یک عدد در آن استفاده شده باشد. ضمن اینکه حروف کوچک و بزرگ انگلیسی نیز باید در آن موجود باشد. یعنی نمیتوانید فقط از حروف کوچک یا فقط از حروف بزرگ استفاده کنید.