اگر برای شما این مشکل پیش آمده و در هنگام زدن پسورد، با پیغام نات اکتیو بودن اکانت خود مواجه میشوید، کافیست این مقاله را مطالعه بفرمایید تا هم از علل آن مطلع شوید و هم آن را برطرف نمایید.

مشکل نات اکتیو برای اپل آیدی هایی پیش می اید که اپل به موقعیت مکانی اعلام شده از طرف شما در اپل آیدی و موقعیت مکانی واقعی شما شک نماید. در واقع این مشکل به دلیل تحریم ایران اتفاق می افتد

این مشکل از طرف سازنده ی اپل آیدی و یا استفاده از اپل آیدی کارتی و آماده نمیباشد. ربطی هم به قدیمی و یا جدید بودن اپل آیدی شما ندارد.

اگر از vpn  های مختلف استفاده میکنید و این موجب تغییر آی پی های مختلف شما خواهد شد. از همین بابت اپل به موقعیت شما و مشخصات ارسالی شما شک میکند.

و برای آنکه شما مجدد احراز هویت شوید، آن را به صورت  not active  در میاورد. تا شما با ارتباط برقرار کردن با کارشناسان اپل، به احراز هویت خود پرداخته و آنها را اقناع نمایید.

این مشکل میتواند به دلیل روشن گذاشتن فایند مای آیفون هم اتفاق بیوفتد. از همین رو است که به تمامی دوستان توصیه میکنیم از این قابلیت چشم پوشی کرده و  find my  دستگاه خود را خاموش نمایند.

 برای برطرف کردن مشکل نات اکتیو شما باید با کارشناسان اپل چت کرده و آنها را اقناع نمایید و خاطرتان باشد به هیچ عنوان نامی از ایران به علت تحریم ها نیاورید. به تمامی سوال های کارشناسان پاسخ داده و ادبیات خود در نوشتار را تغییر ندهید. 

شما در هنگام صحبت با کارشناسان به تمام اطلاعات اپل آیدی خود نیاز خواهید داشت. این اطلاعات عبارتند از تاریخ تولد و سوال امنیتی و پسورد و اسم و فامیل اپل آیدی و همچنین اپل آیدی خود.

در صورت شک کردن کارشناسان اپل، به موقعیت شما و اطلاع از اینکه اپل آیدی در حال کار کردن در ایران است، ایدی شما را بن خواهند کرد و برای شما مشکلات حادی پیش خواهد آمد.

 بهترین کاری که برای رفع مشکل نات اکتیو میتوانید انجام دهید، اعتماد به کارشناسان خبره است که تجربه ی انجام این کار را دارند و به صورت تضمینی آن را برای شما انجام خواهند داد.