آموزش تنظیم VPN در مودم

اخیرا استفاده از VPN بر روی دستگاه هایی مثل تلوزیون های هوشمند یا کنسول های بازی مثل PS4 یا XBOX بدلیل محدودیت هایی که برای این دستگاه ها ایجاد شده بیشتر شده است.

ولی متاسفانه به دلیل پشتیبانی نکردن این دستگاه ها به سرویس VPN امکان ست و تنظیم کردن وی پی ان به صورت مستیم را ندارند به همین دلیل برای اعمال وی پی ان بر روی این دستگاه ها برای دور زدن محدودیت ها تنها یک راه باقی می ماند آن هم استفاده از مودم هایی که سرویس وی پی ان را در خود پشتیبانی می کنند .

متاسفانه هر مودمی قابلیت ست و تنظیم شدن VPN رو نداره پس قبل تهیه اکانت و خرید VPN حتما طبق آموزشی که در پایین توضیح داده می شود مودم خود را بررسی کنید که آیا مودم شما وی پی ان پشتیبانی میکند یا خیر .

توجه : توجه داشته باشید که این آموزش بر اساس تنظیمات مودم ایرانسل یا همراه اول huawei تنظیم شده و ممکنه رو سایر مودم ها کمی تنظیمات متفاوت باشد.

۱ – ابتدا برای تنظیم کردن مودم باید وارد موردم شوید برای انجام اینکار از ۲ طریق که یا با وارد کردن آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ در مرورگر خود و یا اگر نرم افزاری از سمت مودم براتون تعریف شده وارد مودم شوید .

نکته : در صورتیکه آیپی تنظیمات مودم شما با آیپی که گفتیم یکی نبود نگران نباشید چون در قسمت پشتی مودم میتونید آی پی ورود را پیدا کنید.

۲ – در صفحه ورود مودم معمولا یوزرنیم و پسورد را باید وارد کنید که اکثر مودم ها به صورت پیشفرض admin میباشد

Username & Password : admin

۳ – پس از ورود در این قسمت از بالای صفحه وارد تنظیمات settings شوید.

۴ – در قسمت Setting روی گزینه VPN کلیک کنید.

در قسمت تنظیمات VPN به این صورت تنظیمات رو پر کنید:

۵ – در قسمت Connection Type دو تا گزینه PPTP/L2TP دارید که میتونید با هر دو وصل شید

نکته : از اونجا که هر دو سرویس تنظیمات مشابهی دارند .اما L2tp چند گزینه بیشتر داره در ادامه تنظیمات L2TP شرح داده می شود.

۶ – در این قسمت تیک گزینه Enable L2tp رو فعال کنید.

۷ – در قسمت LNS Server یکی از سرورهای PPTP/L2TP  را وارد کنید.

۸ – در قسمت Tunnel Password اعداد : ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ را وارد کنید.

۹ – در قسمت PPP Username همان نام کاربری (Username) که خرید کردین را وارد کنید.

۱۰ – در قسمت PPP Password همان رمز عبور (Username) که خرید کردین را وارد کنید.

بعد از کامل کردن تنظیمات VPN دکمه Apply را بزنید که تنظیمات اعمال بشه و دیگه مستقیما میتونید از هر دستگاهی به وی پی ان دسترسی پیدا کنید.