بسیاری از شما کاربران اینستاگرام به دنبال راهی برای دانلود عکس و ویدیو‌های پست‌های اینستاگرام هستید. در حال حاضر این قابلیت در اینستاگرام وجود ندارد اما می‌توان از سرویس‌های جانبی برای این کار استفاده کرد. در این مقاله به معرفی و نحوه استفاده از یکی از این سرویس‌ها می‌پردازیم. 

اپلیکیشن‌های بسیاری برای دانلود عکس و ویدیو‌ از صفحات عمومی اینستاگرام وجود دارد اما ما استفاده از همه آن‌ها را توصیه نمی‌کنیم، چراکه برخی از آن‌ها می‌خواهند به حساب اینستاگرام شما دسترسی داشته باشند که این کار ممکن است حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد. توصیه ما استفاده از سایت‌های شخص ثالثی است که به صورت آنلاین محتوای موجود در اینستاگرام را برای شما دانلود می‌کنند.

یکی از سایت‌های خوب و مناسب در این زمینه iGram است. استفاده از این سایت بسیار ساده است؛ کافی است لینک (URL) عکس و ویدیوی مورد نظر را وارد کنید تا فایل دانلود شود. 

برای استفاده از این وب‌سایت به این آدرس بروید، لینک عکس یا ویدیوی اینستاگرام را وارد کنید و روی دانلود بزنید. کیفیت مورد نظر را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود شروع شود. 

برای به‌دست‌آوردن لینک عکس و ویدیو در اپ اینستاگرام نیز روی علامت سه‌نقطه بالای پست بزنید و بعد گزینه Link یا Copy Link را انتخاب کنید.